Agniejkowe Klimaty to podróż w głąb mojego życia, życia które tak naprawdę się zaczyna, o jakim marzyłam i za jakim tęskniłam. Stworzyłam swoje Klimaty, odnalazłam szczęście, przestałam marzyć i wzięłam się za ich urzeczywistnianie! Światłem mojej podróży jest Piotr dzięki, któremu złapałam wiatr w żagle. Nie mogę zapewnić Was jak długa będzie ta podróż, w jakie miejsca dotrzemy, co zobaczycie i czy pogoda zawsze dopisze. Świadomi bądź mniej świadomi staniecie się towarzyszami mojej podróży.

sobota, 12 stycznia 2013

Ekologicznie całkiem logicznie!Razu pewnego będąc na zakupach wracając z siatami z duuuużego marketu poprzysięgłam sobie NIGDY WIĘCEJ FOLIÓWEK!, które wrzynają się w palce i na dodatek trzeba za nie  płacić!
Po przyniesieniu zakupów do domu od razu wyrzucamy je do kosza. W domu jest ich mnóstwo i ich żywot jest krótki, jednorazowy! Nie martwimy się o ich dalszy los i długotrwały proces rozkładu. Mimo że są tak szkodliwe dla środowiska, wiele osób nie potrafi z nich zrezygnować. A przecież takiej reklamówki używamy tylko ok. 25 minut.
Ja stanowczo jednorazówką mówię nie!.
Od dziś będę nosiła torby własnego projektu, przyjazne środowisku.:) Moje torby są wielokrotnego użytku i naprawdę da się w nich zmieścić nawet dużżże zakupy.
Poza tym odznaczają się praktycznością i trwałością o niepowtarzalności i minach spoglądających sąsiadek nie wspomnę. Tym bardziej jest to miłe gdy ktoś zaczepi mnie   i zapyta skąd mam taką piękną torbę? Wierzcie mi wrażenia niezastąpione!

 
 
Bądźmy EKO-LOGICZNE! :-)
 
Zachęcam do obejrzenia krótkiego filmiku który znalazłam w sieci. Mariusz Niemiec, tytułowy bohater filmu, to człowiek ostentacyjnie inny i oporny na wszelkie współczesne trendy. Idzie przez życie z plastykową reklamówką w ręku, a za jego plecami znajomi, rodzina i styliści przez wszystkie przypadki odmieniają słowo obciach. To nie tylko komediowa opowieść o nonkonformiście, ale także o Polsce - miejscu, gdzie niewinny zachwyt nad kolorowym światem Zachodu zmienił się z czasem w zblazowane pozerstwo.

WYBRANE NAGRODY I WYRÓŻNIENIA
2012 - Festiwal Filmów Komediowych, Srebrna Zawleczka w Konkursie Śmiesznego Kina Niezależnego

2012 - Solanin Film Festiwal, Nagroda dla najlepszego filmu w kategorii kina niezależnego za "dobry i lapidarny pomysł"

2012 - Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich i Niezależnych "Offeliada"-Nagroda Główna "Offelia" w kategorii: Dokument za "dowcip, dystans i kolekcję reklamówek", Nagroda "Laertes" Jury Dziennikarzy

2012 - Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce, Nagroda Młodego Kina

2012 - Festiwal Form Dokumentalnych "Nurt", Nagroda Specjalna Dyrektora Artystycznego "Nurt" Krzysztofa Miklaszewskiego za "udaną próbę stworzenia polskiego typu Jasia Fasoli obnażającego kompleksy przaśnej polskiej rzeczywistości"

2012 - Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka", I Nagroda w Konkursie Polskim "Niezależni", Nagroda Publiczności "Dziki Żubr".


I tym pozytywnym akcentem żegnam się z Wami i namawiam do uszycia własnej szmacianki.:) 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


 

2 komentarze:

  1. Piękne są!!!!!! Szczególnie za w zrowerem jest w moich klimatach. Masz racje boądzmy eko i do tego ze stylem:):):) Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. ach gdybym tylko umiała szyć...:)

    OdpowiedzUsuń